Историческият музей в Омуртаг започна инициатива за събиране на стари пощенски картички и фотографии, отразяващи облика на града от времето на Осман пазар до съвременния Омуртаг.
Чрез снимки и картички музеят цели да съхрани визуалната памет за улиците, къщите, дюкяните, църквите, джамиите, училищата, заводите, фабриките и обществените сгради, които са били част от облика на града през годините.
Събраните материали ще бъдат използвани за изработването на луксозен цветен албум, посветен на историята и развитието на Омуртаг.
От музея призовават жителите на града и региона да се включат в инициативата, като предоставят свои стари снимки и пощенски картички. Материалите ще бъдат сканирани на място, след което оригиналите ще бъдат върнати на притежателите им.
Нека заедно разкрием пъстрите картини от отминалите години на нашия град, апелират музейните работници.