Днес в Търговище официално бе открит нов медицински комплекс за доболнична помощ – най-големият по рода си в региона.
Събитието събра редица официални гости, сред които министърът на финансите Теменужка Петкова, министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов, кметът на Община Търговище д-р Дарин Димитров и областният управител инж. Йоан Пеев.
Комплексът включва медицински и образно-диагностичен център, лаборатория, аптека, оптика и зони с кабинети за лекари от различни специалности, практикуващи извънболнична помощ. Новата сграда е проектирана и изградена с внимание към достъпността и удобството на пациентите, и е оборудвана с високотехнологична апаратура, отговаряща на най-съвременните медицински стандарти.

Новият медицински комплекс се намира на бул. „29 Януари“ /до ЖП гарата/ в Търговище.