Читалище “Напредък” продължава традицията за отбелязване Деня на българското кино с безплатна прожекция на специално подбран български филм.

13 януари е професионалният празник на българските филмови дейци. Той е обявен за Ден на българското кино през 2005 година. Кинодейците празнуват на тази дата, тъй като на този ден през 1915 година е била премиерата на първия български игрален филм “Българан е галант” на Васил Гендов.

Във вторник – 13 януари от 18.00 часа в Зала 2 /кафе-театър/ ви очаква среща с българската история, емоция и кинотрадиция. Входът е свободен, посочват организаторите от ОНЧ “Напредък 1864”.