Вчера бяха обявени победителите в петата Национална изложба за детска рисунка на тема „Аз и детското полицейско управление“.

По регламент участниците бяха разделени в две възрастови групи – 2-4 клас и 5-6 клас.

Сред 119-те участващи творби, две отличени рисунки са на деца от област Търговище.

Бенсу Сунай Бейсинова, ученичка в 5. клас от гр. Попово, спечели второ място във втора възрастова група, а нейна връстничка – Рая Колева от гр. Търговище – заслужи третото място.

Зам.-министърът на вътрешните работи Любомир Йосифов поздрави от името на вътрешния министър децата, участвали в конкурса, техните родители и преподавателите им. В своето обръщение той подчерта, че тази успешна инициатива показва как съвременното българско общество се грижи за най-малките си представители.

Домакин на церемонията бе Националният дворец на децата, а сред гостите бяха зам.-министърът на образованието Петър Николов, зам.-директорът на Главна дирекция „Национална полиция” старши комисар Емил Пармаков, представители на Държавната агенция за закрила на детето, Централната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към МС, Регионално управление на образованието София-град, Върховния комисариат за бежанците в Р. България, БЧК, УНИЦЕФ за България, партньори, педагози и родители.