Малки художници от Първо ОУ „Христо Ботев“ блеснаха в Националния ученически конкурс „Зелената планета през погледа на децата“ 2025.

С трета награда в престижната надпревара бе отличена шестокласничката Езги Адемова, а поощрителна награда получи година по-голямата Мария Григорова.

Двете талантливи ученички впечатлиха журито със своите творби, вдъхновени от красотата на природата и отговорността към опазването ѝ.

Зад техния успех стои и всеотдайната им ръководителка – Магдалена Стоянова, учител по изобразително изкуство, която ги е насърчила да изразят своята любов към „зелената планета“ чрез изкуството.

Конкурсът се организира от Фондация „Устойчиво развитие за България“ и Националния дворец на децата и е част от Националния календар на МОН за изяви по интереси на деца и ученици.