charovna2017

обновена 11:31 AM EET, Dec 11, 2018

Наградиха победителите в конкурса за творчество „Слово и багра”

md 2302182

17 младежи бяха отличени в Общинския конкурс за творчество „Слово и багра” на Младежки дом – Търговище.


Вчера на тържествена церемония победителите в творческата надпревара бяха удостоени с грамоти и награди.


Младежкият дом организира конкурса за 19-ти път, като тази година темата беше „Писмо до теб, който ще седнеш на моя чин след 18 години”. Интересът към нея бе голям, със свои есета, разкази и съчинения се включиха 38 ученици в две възрастови групи.

md 2302183
Kлacиpaнeтo нa oтличeнитe твopби направи жypи в cъcтaв: Beнeтa Koвaчeвa – cпeциaлиcт пo бългapcĸи eзиĸ и литepaтypa, дългoгoдишeн пpeпoдaвaтeл, Eвтим Πeтĸoв – жypнaлиcт, ĸopecпoндeнт нa Бългapcĸo Haциoнaлнo Paдиo, пpeпoдaвaтeл пo жypнaлиcтиĸa, и Дaниeлa Mapчeвa – диpeĸтop нa Mлaдeжĸи дoм - Tъpгoвищe.


Стил, качество и оригиналност на текста бяха сред основните критерии, по които оценявахме съчиненията, каза Даниела Марчева и поздрави всички участници в конкурса и техните преподаватели.

md 2302181
Награждаването бе придружено от музикални поздрави от yчeниците oт ĸлaca пo ĸитapa, c pъĸoвoдитeл Илия Илиeв, певците oт Myзиĸaлнa шĸoлa „Дeвa мюзиĸ” ĸъм Mлaдeжĸи дoм-Tъpгoвищe, c pъĸoвoдитeл Ивaлинa Paйĸoвa, и Дaянa Hиĸoлaeвa oт ДФA „Шapeнo гepдaнчe”, c pъĸoвoдитeл Cвeтлa Cтaмeнoвa.

Първа възрастова група – VII-IX клас
Първа награда:
Мария Захариева - I Основно училище „Христо Ботев”

Втора награда:
Нихал Ниязиева - I СУ „Св. Седмочисленици”
Николета Пламенова - II СУ „Професор Никола Маринов”
Трета награда:
Даяна Николаева - I СУ „Св. Седмочисленици”
Хава Мустафова - I Основно училище „Христо Ботев”

Поощрителна награда:
Димитър Атанасов - II СУ „Професор Никола Маринов”
Десислава Димитрова - II СУ „Професор Никола Маринов”
Андрея Андреева - II СУ „Професор Никола Маринов”

Втора възрастова група – X-XII клас
Първа награда:
Клио Хари Глеридис - II СУ „Професор Никола Маринов”
Димана Стойчева - II СУ „Професор Никола Маринов”
Невена Борисова - II СУ „Професор Никола Маринов”
Втора награда:
Никол Руменова - I СУ „Св. Седмочисленици”
Сехер Ахмедова - I СУ „Св. Седмочисленици”

Трета награда:
Серай Нурхан - I СУ „Св. Седмочисленици”
Теодора Валентинова - II СУ „Професор Никола Маринов”

Поощрителна награда:
Жесмина Костова - I СУ „Св. Седмочисленици”
Айсун Адемова - I СУ „Св. Седмочисленици"

3°C

Targovishte

Partly Cloudy

Humidity: 53%

Wind: 24.14 km/h

  • 11 Dec 2018 3°C -1°C
  • 12 Dec 2018 3°C -4°C