Признание за учител на годината в националния конкурс за наградата “Стоян Михайловски” през учебната 2025/2026 година получи вчера Галина Станчева, старши учител по БЕЛ в Първо ОУ “Христо Ботев” – Търговище.

Нейната кандидатура бе предложена от председателя на Регионален синдикат “Образование” към КТ “Подкрепа” – д-р Даниела Димова, поясняват от училището.

В официално благодарствено писмо от Синдикат “Образование” се изразява признателност към Галина Станчева за педагогическата всеотдайност и впечатляващото представяне в категория “Основно образование”. Въпреки изключително силната конкуренция от доказани професионалисти в цяла България, Галина Станчева заема втора позиция, като минимален брой точки я делят от първия претендент.

Комисията е впечатлена от ясно изразената ѝ педагогическа философия, основана на хуманизъм, уважение към личността на ученика и стремеж към изграждане на нравствени ценности. Особено висока оценка получават иновативните методи, които тя прилага в обучението по БЕЛ – STEM уроци, проектно-базирано обучение, използване на дигитални технологии и интригуващи креативни техники.

Резултатите от този труд са открояващи се. Учениците на Галина Станчева достойно представят I ОУ “Христо Ботев” в Националната олимпиада по БЕЛ, достигайки до национален кръг, и в десетки международни, национални и регионални литературни конкурси и образователни форуми, допълват от Първо ОУ.

Не по-малко ценен е приносът й като наставник на млади учители, споделянето на педагогически опит и популяризирането на авторитета на учебното заведение в медийното пространство чрез ежедневно отразяване на училищни изяви и постижения.

Димитър Алексиев, директор на I ОУ “Христо Ботев”, и Галина Недева, председател на СС към КТ “Подкрепа” в училището, официално поздравиха Галина Станчева, връчвайки ѝ персоналното благодарствено писмо от д-р Юлиян Петров, председател на Синдикат “Образование” към КТ “Подкрепа”.