Третокласници от Трето ОУ „П. Р. Славейков“ бяха отличени с грамота за участие в националния конкурс „Най-усмихнат клас на България“ – 2025 г.

Класният ръководител Ваня Христова за трета поредна година включва своите възпитаници в инициативата. Още като първокласници децата постигат успех, след като стават победители във възрастовата група „Най-усмихнати първокласници на България“.

И тази година учениците се включиха в конкурса със специална обща фотография, на която всички са усмихнати и сплотени.

Малките участници получиха и специални поздравления от организаторите на инициативата от Сдружение „Усмивка“.

„Най-усмихнат клас на България“ стартира през 2013 г. като малък конкурс, а днес е национално движение, насърчаващо добротата, приятелството и чувството за общност. През годините в кампанията са участвали над 100 000 деца от повече от 1000 училища в страната. За нас това не е съревнование, а възможност училищата да се обединят, да изграждат общност и да дават пример за по-добро общество. Ценностите започват от класната стая – уважение, сплотеност и подкрепа“, посочват организаторите.