I ОУ “Христо Ботев” се включи в отбелязването на Деня на розовата фланелка с множество дейности. Те бяха координирани от педагогическия съветник Елена Събева и инициирани от Ученическия съвет.
Пред учениците в начален етап бе представена приказката “Вълците вътре в нас”, а децата разсъждаваха върху посланието ѝ.
В ботевския ефир прозвуча тематично радиопредаване с призив: “НЕ” на агресията и тормоза не само днес, не само за един ден!”. В ролята на водещи влязоха петокласничките Едже и Симона.

Обличайки розови фланелки, учениците показаха съпричастност към каузата на добрия пример и позитивната промяна.
Източник: Първо ОУ