Вчера в аулата на НФСГ – София се проведе официална церемония под патронажа на Министерството на образованието и науката, посветена на Националната инициатива „Модели на ученическо самоуправление в професионалните гимназии“ 2025/2026 г.

ПГИИ „Джон Атанасов“ получи сертификат от Фондация „Институт за информални иновации“ за участие в инициативата и в конкурса за символи на ученическото самоуправление.

Особено вълнуващо признание е отличието златна значка „Рицар на познанието“, свързано с логото на ученическото самоуправление и девиза „Активни ученици – силно училище“. Гимназията бе удостоена и с грамота от Изпълнителния комитет на Синдиката на българските учители за активно участие в Националната инициатива „Модели на ученическо самоуправление в професионалните гимназии“ и постигнати резултати в развитието на ученическото самоуправление, съобщават от училището.

Това отличие е признание за активността, отговорността и инициативността на нашите ученици, които доказват, че младите хора имат силен глас, ценни идеи и желание да участват в живота на училищната общност. В ПГИИ „Джон Атанасов“ вярваме, че ученическото самоуправление възпитава лидерство, гражданска позиция, умения за работа в екип и чувство за принадлежност. Именно активните ученици създават силно, модерно и вдъхновяващо училище, заяви директорът на гимназията Виолета Вичева.