Коледна приказка сътвориха деца от Първо ОУ „Христо Ботев“, заедно със своите родители.
На прага на най-светлите семейни празници второкласници се забавляваха заедно със своите майки и татковци, а идеята бе на учителките Теменужка Илиева и Галина Недева. Всички заедно сътвориха коледна приказка, която оживя върху паната на учениците.

В приказната вечер учениците разказаха за традициите, свързани с Бъдни вечер и Коледа.
Цветните пана по отделните епизоди, сътворени от екипите, представиха цялостната картина на коледната приказка. Те ще бъдат представени и предложени на Коледния благотворителен базар на 19.12.2024 г., допълват от училището.