Ученици от Първо ОУ „Христо Ботев“ са сред наградените в Националния детски конкурс за есе, фотография и колаж „Светът е по-добро място без насилие”, организиран от Национална агенция за закрила на детето.
Над 700 творби са участвали в инициативата тази година.
Два екипа четвъртокласници от търговищкото училище са отличени в категория „Колаж”, възрастова група 7 – 11 години. Техен вдъхновител е Стела Груйкина, ст. учител и класен ръководител на паралелката.
Компетентното жури класира на първо място колажа, изработен от Лора Петрова, Стефания Дракова, Симона Дончева и Ефе Бектешев.
Трето място зае екипът на Никол Белогашева и София Желева.
