Общинските съветници в Търговище одобриха предложението четвъртокласниците от Първо СУ „Св. Седмочисленици“ да завършат учебната година в сградата на Първо ОУ „Христо Ботев“.

 

Според докладната записка на директора на Първа гимназия, преместването се налага с цел гарантиране на безопасни условия за обучение и защита здравето на малките ученици в периода от 9 до 16 юни.

По нейна инициатива 94 ученици от четири паралелки в четвърти клас ще бъдат временно преместени в Първо основно училище „Христо Ботев“.

Причината е продължаващият основен ремонт на сградата на Първо СУ, както и стартиращите дейности по обновяването на Трето ОУ „П. Р. Славейков“, където до момента се провеждаха учебните занятия на децата.

Момента снимка КИСС 13