Мъж е задържан в РУ-Търговище за притежание на наркотично вещество.

На 16.07.2025 г. около 16,30 ч. в резултат на проведени издирвателни и процесуално-следствени действия от служители на областната дирекция в жилище в квартал „Въбел“ на гр. Търговище е установено, че обитаващ имота 57-годишен мъж от същия град държи и отглежда в дворно място на имота 3 растения в различен стадий на развитие, които при направен полеви наркотест реагират на наркотичното вещество канабис. Растенията са иззети по надлежния ред.

Мъжът е задържан в РУ-Търговище за срок до 24 часа на основание чл. 72, ал. 1, т. 1 от Закона за МВР.

По случая е образувано досъдебно производство по чл. 354а, ал. 3, т. 1 от Наказателния кодекс.

Източник: ОДМВР Търговище