От Регионален исторически музей – Търговище съобщават, че на 2 юни – Ден на Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България, къща-музей „Никола Симов – Куруто“ и Славейковото училище ще бъдат отворени от 9.00 до 14.00 ч. с вход свободен.