
Гергьовден е най-големият пролетен празник на българите, наред с Великден.
Той бележи края на зимата и началото на лятото. Ненапразно хората казват “Хубав ден Великден, дваж по – хубав Гергьовден”.
На празничния 6 май – Гергьовден и Ден на храбростта и българската армия, отворено за посещение от 9.30 до 16.00 часа ще бъде Славейковото училище. Всеки, който посети музея, ще може да се полюлее / при хубаво време / на гергьовденската люлка за здраве.
Вход свободен!
През останалите почивни дни музеят ще работи, както следва:
7 май /неделя/ – от 9.30 – 13.00 ч. (вход с билети)
8 май /понеделник/– от 9.30 – 13.00 ч. (вход с билети)
Източник: РИМ Търговище