На 1.06.2026 г. около 23,50 ч. на тел. 112 е получен сигнал за палеж на два автомобила „Хонда“ в гр. Търговище.

В резултат на инцидента автомобилите са унищожени. Същите са били паркирани пред жилищна сграда.

Пожарът е погасен от екипи на РСПБЗН-Търговище. Спасен от огъня е паркиран в близост трети автомобил.

Извършен е оглед на местопроизшествието. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 330, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Източник: ОДМВР Търговище