На 1 ноември отбелязваме един от най-светлите празници в българския календар – Деня на народните будители. Това е ден, в който свеждаме глава пред онези, които през вековете съхраниха словото, знанието и националния ни дух.

 

Нека техният пример ни вдъхновява да пазим и развиваме българското слово и култура, да възпитаваме младите в любов към Родината.

 

Благодаря от сърце на всички Вас – дейци на просветата и културата, читалищни дейци, обществени личности, които и днес, с постоянство и вдъхновение, продължавате мисията на своите предшественици.

 

Честит празник!

 

Д-р Дарин Димитров

Кмет на Община Търговище