На 1 ноември отбелязваме един от най-светлите празници в българския календар – Деня на народните будители. Това е ден, в който свеждаме глава пред онези, които през вековете съхраниха словото, знанието и националния ни дух.
Нека техният пример ни вдъхновява да пазим и развиваме българското слово и култура, да възпитаваме младите в любов към Родината.
Благодаря от сърце на всички Вас – дейци на просветата и културата, читалищни дейци, обществени личности, които и днес, с постоянство и вдъхновение, продължавате мисията на своите предшественици.
Честит празник!
Д-р Дарин Димитров
Кмет на Община Търговище