Музеят в Търговище бе посетен от скъпи гости – коледари.
Малчуганите от трета група „Мечо Пух“ при ДГ „Пчелица“ поздравиха и благословиха домакините.
Облечени в традиционни ямурлуци, с калпачета на главите и с геги в ръце, малките коледари отправиха благопожелания за здраве, късмет и успех.
Децата бяха нетърпеливи да покажат пред служителите на музея всичко, което са научили за обичая коледуване – пяха коледни песни, наричаха за здраве и берекет, а накрая си тръгнаха зарадвани с дарове от домакините.