На 26.01.2026 г. около 16,30 ч. в с. Медовина, община Попово, 81-годишна жена е била въведена в заблуждение чрез обаждания на стационарния й телефон, и под предлог за необходимост да бъде оказано съдействие на полицията от владението й е била отнета сумата от 1000 лева и 430 евро.

По случая е образувано досъдебно производство по чл. 209, ал. 1 по описа на РУ-Попово.

От ОДМВР-Търговище призовават гражданите по възможност да не държат големи суми пари в домовете си, а да съхраняват  спестяванията си в банки, за да е гарантирана тяхната сигурност. По този начин сериозно се намалява риска  те да се превърнат в потърпевши от телефонни измами, чиято жертва обикновено са възрастни хора. От МВР отново напомнят на гражданите, че полицията никога не търси съдействие по този начин, и че нито една институция не събира пари от хората от врата на врата. И апелират – при съмнение за измама или друга злоупотреба, гражданите без колебание незабавно трябва да подадат сигнал на тел. 112 или  в най-близкото поделение на МВР.

 

Източник: ОД МВР Търговище