По случай първия учебен ден областният управител на област Търговище инж. Йоан Пеев уважи официалното откриване на новата учебна година в Първо основно училище „Христо Ботев“ и Четвърто основно училище “Иван Вазов”, където поздрави учениците, учителите и родителите с началото на новата учебна 2025/2026.
С празнична програма, подготвена от учениците, в двете училища бе даден символичен старт на учебната 2025/2026 година. Гостите на тържествата бяха топло посрещнати от училищното ръководство, преподаватели и ученици, които с усмивки и вълнение отбелязаха началото на новата учебна година.
Областният управител пожела на всички здраве, вдъхновение и успешна учебна година.
Заместник областният управител на област Търговище Гергана Цонева уважи тържественото откриване на новата учебна година във Второ СУ “Проф. Никола Маринов”, а главният секретар на Областна администрация Тодорка Танева поздрави ръководството и учениците в ПТГ “Цар Симеон Велики” – Търговище.