На сигнали за наводнени къщи и паднали дървета вследствие обилни дъждове са реагирали днес екипи на РДПБЗН-Търговище.
Пожарникарите и в момента работят по отводняване на наводнени къщи, отстраняване на паднали дървета и големи клони и събрали се наноси по пътищата между някои населени места в община Антоново вследствие покачване нивото на реки и дерета.
На място са четири екипа на пожарната с мотопомпи – по два екипа на РСПБЗН-Антоново и на РСПБЗН-Търговище.
До момента екипи на пожарните служби са отводнили 7 наводнени къщи в с. Стара речка, което е най-засегнатото от природното бедствие село в община Антоново.
Пожарникарите са отстранили и 15 паднали от бурята дървета в същото село, както и паднали дървета в селата Стеврек и Черни бряг. Няма пострадали хора, нито животни. Не се е наложило да се предприеме евакуиране.