Министър-председателят Бойко Борисов инспектира днес строителството на АМ „Хемус” в участъка от Търговище до Шумен.
При визитата си премиерът бе придружаван от вицепремиера Томислав Дончев, областния управител на област Търговище Митко Стайков, кметовете на Търговище и Шумен – д-р Дарин Димитров и Любомир Христов, съобщиха от пресцентъра на облатната управа в Търговище.
Инспекцията на строителството на АМ “Хемус” в отсечката от пътен възел „Белокопитово“ до п.в. „Буховци“ показа, че на обекта се работи много усърдно, като голяма част от тежката работа вече е свършена.
„Няма участък, по който да не се работи”, заяви премиерът Борисов. Той изтъкна, че, въпреки забавянето на отчуждителните процедури, след 2 месеца участъкът на АМ „Хемус” между пътните възли „Белокопитово“ и „Буховци“ ще бъде с чакъл. „Направим ли цялата магистрала, Северна България ще ускори темповете на своето развитие” – категоричен бе Борисов.