През уикенда по пътищата на община Търговище са установени трима водачи, управлявали МПС с концентрация на алкохол в издишания от тях въздух над 1,2 промила.
На 7.03.2025 г. около 17,40 ч. на третокласен път в община Търговище, до железопътен прелез между селата Острец и Надарево, е извършена полицейска проверка на лек автомобил „Фолксваген“ с разградска регистрация, управляван от 52-годишен правоспособен водач от гр. Велики Преслав. По надлежния ред – с техническо средство алкотест „Дрегер“ е установено, че той е управлявал автомобила с концентрация на алкохол в издишания от него въздух 1,72 промила. Взета му е кръвна проба за химическо изследване.
На 8.03.2025 г. около 03,26 ч. на бул. „29 януари“ в гр. Търговище е извършена полицейска проверка на лек автомобил „Ауди А3“с бургаска регистрация, управляван от 40-годишен правоспособен водач от гр. Попово. При проверката с техническо средство алкотест „Дрегер“ е установено, че той е управлявал автомобила с концентрация на алкохол в издишания от него въздух 1,21 промила. Същият е отказал кръвна проба за химическо изследване.
На 9.03.2025 г. около 17,57 ч на път I-4(София-Варна), на изхода от кв. „Запад“ на гр. Търговище към околовръстния път, е извършена полицейска проверка на товарен автомобил „Рено Трафик“ със сливенска регистрация-фирмена собственост, управляван от правоспособен 40-годишен водач от с. Кардам, община Попово. В хода й с техническо средство алкотест „Дрегер“ е установено, че той е управлявал моторното превозно средство с концентрация на алкохол в издишания от него въздух 1,28 промила. Взета му е кръвна проба за химическо изследване.
Тримата водачи са задържани в РУ-Търговище за срок до 24 часа на основание чл. 72, ал. 1, т. 1 от Закона за МВР. По случаите са започнати бързи полицейски производства по чл. 343, ал. 1 от Наказателния кодекс.
Източник: ОДМВР Търговище