Абитуриентите от Випуск 2026 преминаха тържествено по червения килим на площад „Свобода“ като част от празничните прояви за 24 май в Търговище.
Инициативата, организирана от Община Търговище, се провежда за десета поредна година и е посветена на зрелостниците на града в един от най-вълнуващите моменти от живота им.
На официалната церемония присъстваха кметът д-р Дарин Димитров, управленският му екип и председателят на Общинския съвет Тахир Тахиров. Те поздравиха младежите и им пожелаха успех и сбъднати мечти.

По време на празничното събитие възпитаничка на Професионалната гимназия по земеделие получи предложение за брак от своя приятел, на което тя отговори с „Да“.
Площадът се изпълни с родители, близки и приятели, дошли да споделят радостта и емоцията на зрелостниците. С аплодисменти и много настроение търговищенци изпратиха младите хора към новия етап от живота им.