Търговище е с най-ниска заболеваемост от COVID-19.
Това обяви главният държавен инспектор доц. Ангел Кунчев на ежеседмичния брифинг днес.
“Това, което ни кара да бъдем нащрек е развитието в страната по области – 8 области са в червената зона, с най-висока заболеваемост е Кюстендил, а с най-ниска – Търговище”, каза доц. Кунчев.
Заболеваемостта в област Търговище е 31,6 на 100 000 население, допълни той, а здравният министър призова към разум и спокойствие.
Доволни сме от постигнатите резултати. Те ни дават право да преценим, че до момента сме направили всичко правилно досега. Но не ни дават право за лекомислие. Европа се готви за трета вълна. Аз не искам да сме лекомислени. Вижте какво се случва в Португалия. Затова призовавам за разум, но и спокойствие, заяви проф. Ангелов.
