Уважаеми съграждани,
Поздравявам всички по случай Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, и на славянската книжовност.
На 24 май изразяваме признателност към всички учители, просветители, творци и културни дейци, които с труд, търпение и всеотдайност съхраняват българската идентичност. Благодарение на Вас Търговище продължава да бъде град с жив дух, с талантливи млади хора и с уважение към знанието и традициите.
Нека пазим и предаваме силата на българската писменост, защото чрез нея оставяме следа след себе си и градим мост между поколенията.
Честит 24 май!
Д-Р ДАРИН ДИМИТРОВ
Кмет на община Търговище