15 двойки са получили финансово подпомагане по Правилника за подпомагане на лица и двойки с репродуктивни проблеми в Търговище през 2025 г. , показва отчетът за дейността на Комисията.

Той ще бъде представен на предстоящата сесия на Общинския съвет.

През годината са проведени три сесии за кандидатстване през март, юни и септември, като броят им беше увеличен от две на три годишно с цел по-широк достъп до подкрепата.

Комисията за финансово подпомагане на двойки, семейства и лица с репродуктивни проблеми е разгледала 17 заявления и е одобрила 15 от тях.

 

Припомняме, че за подпомагане на лица с репродуктивни проблеми от общинския бюджет бяха заделени общо 35 000 лв. Одобрените двойки са получили финансова помощ в размер до 3 500 лв. на семейство.

 

От основаването на общинския инвитро фонд през 2013 г. до момента с неговата подкрепа са родени общо 25 бебета.