С празнично шествие в 10.30 ч. ще започнат проявите за 24 май в Търговище.
Шествието ще тръгне от I ОУ „Христо Ботев“ и ще премине до площад „Независимост“. В него ще се включат представители на училищата, образователните и културните институции в общината.
В 18.30 ч. ще започне и традиционното дефиле на зрелостниците от Випуск 2026. По червената пътека пред сградата на Община Търговище ще преминат абитуриенти от осем училища в града.
В празничния ден, от 9.30 ч. до 13.00 ч., с вход свободен за посетители ще бъде отворено и Славейковото училище.