На стадион „Неделчо Камов“ в Търговище вчера се проведе XV Детски футболен турнир, организиран по повод Международния ден на детето.

Събитието бе организирано съвместно от Регионалното управление на образованието – Търговище и Синдикалния регионален съюз на КТ „Подкрепа“ – Търговище.

Турнирът бе официално открит от Елка Станчева, началник на РУО – Търговище, д-р Юлиян Петров – председател на Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“, и Васил Николов – председател на СРС на КТ „Подкрепа“ – Търговище.

В надпреварата участваха 13 отбора – 11 от област Търговище, един от Основно училище „П. Р. Славейков“ – гр. Велико Търново и специално сформиран състав от деца със специални образователни потребности. Основната група от 12 отбора включваше млади футболисти, родени след 01.01.2015 г., от различни населени места в област Търговище и Велико Търново. Те бяха разпределени в три състезателни групи.

В рамките на спортния празник се проведоха и демонстративни футболни срещи с участието на ученици от VIII–X клас на ПТГ „Цар Симеон Велики“ – гр. Търговище и 81. СУ „Виктор Юго“ – гр. София. Изявите на младите спортисти предизвикаха интерес сред участниците и гостите на събитието. Особен повод за гордост е предстоящото участие на отбора на 81. СУ „Виктор Юго“ в Световното ученическо първенство по футбол в Китай, където учениците ще представят България на международната сцена.

Всички участници получиха грамоти, медали и футболни топки, а класиралите се отбори получиха и купи. Победител в турнира стана отборът на ОУ „Любен Каравелов“ – гр. Попово. На второ място се класира тимът на Първо ОУ „Христо Ботев“ – гр. Търговище, а на трето място – Първо СУ „Св. Седмочисленици“ – гр. Търговище.

Бяха присъдени и индивидуални отличия. Георги Ангелов от ОУ „Любен Каравелов“ – гр. Попово бе определен за голмайстор на състезанието. Дамян Панчев от Първо ОУ „Христо Ботев“ – гр. Търговище бе отличен за най-добър вратар, а за най-полезен състезател бе определен Габриел Катан от Първо СУ „Св. Седмочисленици“ – гр. Търговище. Купата за феърплей бе връчена на отбора на ОУ „П. Р. Славейков“ – гр. Велико Търново.

Наградите бяха връчени от организаторите, както и от Ангел Петричев – изпълнителен директор на ПФК „Лудогорец“ – Разград, и Дани Бонев – футболист на ФК „Светкавица – 2014“ – Търговище и бивш участник в турнира като дете.

Във връзка с третото участие на Ангел Петричев в турнира, му бе връчена награда за “Добър социален партньор” от д-р Юлиян Петров.

Специален гост на турнира бе младата певица Дани Илиева – участничка в „Гласът на България“.

Източник: РУО Търговище