В Попово се проведе областното първенство по тенис на маса.

Събитието е част от Ученическите игри за учебната 2025/2026 година и премина при силна конкуренция между училищните отбори, а спортният дух и желанието за победа бяха водещи през целия ден.

В отсъствието на основен състезател, отборът на Първо ОУ “Христо Ботев”, ставен изцяло от петокласници, се представи достойно и завоюва престижното второ място. Въпреки по-малкия си състезателен опит, момчетата показаха характер, борбеност и отлична екипна игра.

След оспорван двубой с отбора на ОУ “Св. Климент Охридски” – Попово, ботевските състезатели отстъпиха в първата среща. Въпреки загубата те не се обезкуражиха, а се мобилизираха и излязоха още по-мотивирани за следващото изпитание.

Във втората среща срещу отбора на училището в с. Крепча момчетата показаха увереност и концентрация, което им донесе заслужена победа. Така затвърдиха доброто си представяне и доказаха, че с упоритост и труд успехът винаги е възможен.

Отборът бе ръководен от Й. Жечева и А. Кирилова, ст. учители по ФВС, които подкрепяха своите състезатели по пътя към успеха.

Източник: Първо ОУ