Завърши Общинското първенство по футбол – етап от Ученически игри 2025/2026 година. То се организира от ЦПЛР – ОДК гр. Търговище и се проведе на Работническия спортен комплекс.
В него взеха участие 10 отбора от община Търговище, разделени в две групи.
След изиграните срещи в групата, отборът на Първо ОУ „Христо Ботев“ зае първо място и се класира на полуфинал. Там ботевци се изправиха срещу отбора на Второ СУ “Проф. Никола Маринов” и постигнаха победа с резултат 3:1.
Във финала премериха сили с най-добрия отбор от другата група – този на Трето ОУ “П. Р. Славейков”. След много оспорвана среща и резултат 3:2, футболистите на Първо ОУ „Христо Ботев“ завоюваха купата на общински първенец.
Освен шампионската титла, ботевци спечелиха и индивидуални награди: най-добър вратар стана Петър Петров, а голмайстор на турнира с 12 отбелязани гола е Серткан Рашид.
Ръководител на отбора е Йорданка Жечева, старши учител по ФВС.
Източник: Първо ОУ „Христо Ботев“