Отборът на ПТГ „Цар Симеон Велики“ във възрастовата група VIII–X клас спечели първо място и стана общински шампион в Ученическите игри по футбол в Търговище.

Младите футболисти демонстрираха отлична игра, сплотеност и борбен дух, заслужено триумфирайки в надпреварата.

Индивидуалните награди също бяха присъдени на представители на шампионския тим – Златомир Стефанов бе отличен като най-добър вратар на турнира, а Мартин Захариев – като голмайстор.

При най-големите, във възраст XI–XII клас, отборът на ПТГ „Цар Симеон Велики“ се класира на второ място, отстъпвайки единствено на тима на ПГИИ „Джон Атанасов“.

Церемонията по награждаването се състоя след финалните срещи, като отличията връчи председателят на ОС на БФС – Търговище, Веселин Дошков. Организатор на състезанието бе ЦПЛР – ОДК Търговище.

Общият брой на участниците в трите възрастови групи – V–VII, VIII–X и XI–XII клас – достигна 257 ученици от 15 училища в общината, уточняват от ОДК – Търговище.