От 7 до 10 май в Пловдив се проведе Международният турнир по художествена гимнастика „Купа Тракия“, в който СКХГ „Алегро“ – Търговище участва със седем ансамбъла още в първия състезателен ден.

При ДМВ до 11 години, в категория „2–3 гимнастички“, Ивайла Стилиянова и Ейлюл Кадир завоюваха сребърните медали. В същата възрастова група, при ансамблите 4–6 гимнастички, третият отбор в състав Любослава Василева, Гергана Григорова, Марая Светлозарова, Йоанна Димитрова и Алексия Иванова се класира на шесто място. Непосредствено след тях остана вторият състав – Виктория Иванова, Алис Мустафова, Габриела Аферин и Хелин Хюсеин. Първият състав (Ваялин Траянова, Стефания Дракова, Микаела Тодорова, Цветозара Цветанова и Деа Спиридонова) за жалост допуснаха груби грешки и се класираха на девето място.

При ДМВ (2–3 гимнастички) Славея Станева, Никол Стоичкова и Саша-Мария Петрова се класираха четвърти. Голям успех постигна ансамбълът 4–6 гимнастички в състав Радмила Иванова, Ирина Георгиева, Андреа Веселинова и Ахинора Райкова, който стана шампион.

Шампионска титла спечелиха и гимнастичките при ДСВ – Дея Генчева, Мариана Дракова, Стилияна Тодорова и Миа Кожухарова.

Във втория състезателен ден при жените в категория „Елит“ Пресияна Даскалова завоюва сребро на лента, шесто място в многобоя и на бухалки, осмо място на топка, както и приза „Любимка на публиката“.

Две седмици по-рано клубът участва и в МТ „Диляна“, откъдето се завърна с множество отличия – златни, сребърни и бронзови медали при различните възрастови групи, както в ансамбловата, така и в индивидуалната надпревара.

Треньорският екип на СКХГ „Алегро“ – Десислава Шарабова, Даяна Душанова и Светлана Куюмджиева – изрази удовлетворение от силното начало на състезателната година.