Заместник областният управител на област Търговище Пламен Цачев присъства на официалното посрещане на състезателите по борба, завърнали се от Европейското първенство по борба за кадети.

Пред спортната зала в Търговище младите спортисти бяха приветствани от официални гости, треньори, учители, ученици и граждани.

С бурни аплодисменти бе посрещнат Стефан Стефанов, който завоюва сребърен медал от шампионата, както и Мерт Мустафов, класирал се на престижното пето място.

На събитието присъстваха още кметът на Търговище д-р Дарин Димитров, председателят на Общинския съвет Тахир Тахиров, както и директорът на Спортно училище “Никола Симов” в Търговище Надежда Коева.

В знак на признание за постигнатите успехи заместник областният управител на област Търговище Пламен Цачев връчи от името на областния управител грамота на Стефан Стефанов и поздравителен адрес на Мерт Мустафов за достойното им представяне на европейската сцена.

„Постигнатият успех е резултат от много труд, постоянство и отдаденост към спорта. Убеден съм, че това постижение е само една от многото бъдещи победи, които Ви предстоят“, заяви заместник областният управител.

Той пожела на младите спортисти здраве, увереност и още много отличия, с които да прославят България и Търговище.

Източник: Пресцентър Областна администрация