Състезателят на СКЛА „Мисионис“ – Търговище Александър Педев ще представя България на Европейското първенство по планинско бягане в Словения.
Алекс, заедно с още трима български състезатели, ще премери сили с най-добрите млади планински бегачи във възрастова група юноши под 20 години, съобщиха от клуба.
Първият старт за националния отбор е на 5 юни в дисциплината „изкачване“ – трасе с дължина 3.8 км и 425 метра положителна денивелация. Второто изпитание предстои на 7 юни в дисциплината „обиколка“ – 5.7 км с 375 метра положителна и отрицателна денивелация, поясниха от СКЛА „Мисионис“ .
В началото на този месец Алекс спечели сребърен медал на Националния шампионат по планинско бягане при юноши под 20 години, а това отлично представяне му донесе заслужено място в националния отбор за Европейското първенство.
От клуба от Търговище пожелаха на Алекс успешно представяне сред най-добрите в Европа.