charovna2017

обновена 3:20 PM EET, Nov 16, 2018

СК „Ояма“ попълни колекцията си със сребърен и бронзов медал от Държавното по карате

• Публикувано в Спорт

ko 301017

Със сребърен и бронзов медал ще бъде попълнена богатата колекция с награди на СК „Ояма“ – Търговище. Този път те бяха завоювани на Държавното първенство по ката и кумите. Надпреварата се проведе през уикенда в Кранево.

Първият ден започна с Първенство по Ката за всички възрасти, в което се съревнававаха около 160 каратеки, а втория ден продължи с 13-тото Първенство по кумите за мъже, жени, деца, юноши, девойки и 8-мото Първенство за ветерани на категории, където около 90 състезатели участваха в надпреварата.

Търговищкият клуб беше представен от трима млади каратеки в различните възрастови групи и категории.

Теодор Русев изигра много волева среща срещу състезател с 15 килограма по-тежък и, за жалост, загуби, класирайки се на 4-то място. Павлин Венциславов стана трети в категория до 45 кг, а Мерт Ъшък загуби финал и се класира на 2-ро място, разказа треньорът им Мирослав Василев и разкри, че на младите надежди от „Ояма“ предстои подготвка за Балканското първенство през март следващата година.