СКО „Вариант 5“ грабна Купа „Първа пролет“

• Публикувано в Спорт

57649190 2230753807004847 4870113440418496512 o

С много добри новини през уикенда се похвалиха от СКО „Вариант 5“ - Търговище.

В комплексното класиране в състезанието за Купа „Първа пролет“ търговищкият клуб е на първо място, изпреварвайки отборите на „Академик“ и „Бегун“ - Варна.
40 състезатели от „Вариант 5“ взеха участие в състезанието, провело се край Шумен.

Победители са всички, приели предизвикателството да преминат своя маршрут. Най-бързи в своите възрастови групи бяха днес Емили Александрова/16/ и Петранка Ангелова/45/. Сребърни медали спечелиха Джан Аусун/14/, Елена Илиева/14/, Ренета Ненкова/16/, Георги Илков/16/, Десислава Димова/35/, Таня Тодорова/45/ и Евгени Ганчев /отворен маршрут/, а с бронз се окичиха Огнян Николаев/12/, Мелиса Наумова/12/ и Рая Дианова/14/, сподели треньорът Петранка Ангелова.

Двама наши състезатели участваха в Държавното първенство по планинското бягане в района на язовир Жребчево, организирано от Федерация по лека атлетика. Калоян Петров е на първо място, а Емили Александрова е втора, допълни Ангелова.