обновена 8:59 AM EEST, Sep 19, 2019

15 златни медала за тежкоатлетите ни от Държавното първенство в Хасково

• Публикувано в Спорт

61252288 2302160663163675 3262315381171159040 n

СКВТ „Светкавица“ Търговище има петима републикански шампиони и един вицешампион от Държавното лично първенство по вдигане на тежести в Хасково.

След отличното представяне на Симона Събева и братята Ерсин и Севдин  Хюсменови във вторник, днес останалите трима тежкоатлети от търговищкия клуб завоюваха още 9 златни медала.

60943854 2301844839861924 8486936092216393728 n

Атанас Атанасов при кадети до 17 години спечели шампионската титла в категория до 67 кг, като победи състезателя от Русе с близо 90 кг в двубой, сподели наставникът на «Светкавица» Илиян Събев.

Ивана Петрова се състезава при жени в категория до 49 кг и стана категоричен шампион, окичвайки се с трите златни медала.

Другата търговищка спортистка – Силвия Василева, грабна шампионската титла при жени до 55 кг. Битката беше до последно, но Силвия се представи блестящо, беше много стабилна и в шестте опита, каза треньорът.

Равносметката след края на надпреварата в Хасково е 15 златни и 3 сребърни медала за тежкоатлетите на Илиян Събев.