обновена 8:55 AM EEST, Aug 19, 2019

Първо място за момчетата старша от Държавното по спортна гимнастика

• Публикувано в Спорт

62543165 638855403295690 7119646147026616320 n

СКСГ „Светкавица” гр.Търговище взе участие в Държавното лично-отборно първенство за Купи „България” втв Варна със състезатели в четирите възрастови групи.

При най-малките деца 6-годишният  Шахан Шевкетов зае 21 място със сбор от 103.20 точки. При момчета младша СК „Светкавица” участва с отбор в състав Толга Абдурахманов, Джем Ахмедов, Цветелин Стоев, Стоян Вълчев, Петър Ненчев и Онур Топчу. Момчетата събраха сбор от 424 точки, което им отреди пето място в отборната надпревара. Индивидуално Толга Абдурахманов със своята прецизна игра завоюва първо място в многобоя и беше награден с Купа „България”. В шампионата на отделните уреди той завоюва безапелационна победа и 6 златни медала и стана шампион на всички уреди. Джем Ахмедов е 18-ти в многобоя, 7-ми на земна гимнастика и 8-ми на кон с гривни.

При момчета старша възраст отборът с участници Александър Христов, Илкай Шевкетов, Александър Христомиров, Огнян Николаев и Дилян Хараламбиев се бори да защити миналогодишната шампионска титла. Момчетата дадоха всичко от себе си и станаха носители на Купа „България”- първо място отборно, съобщи Румяна Станчева - председател на търговищкия клуб.

В индивидуалната надпревара - многобой Александър Христов е на 4-то място, Илкай Шевкетов на 6-то, Александър Христомиров е 12-ти, Огнян Николаев е 13-ти и Дилян Хараламбиев е 25-ти.

Александър е шампион на успоредка, втори на кон с гривни, 4-ти на земна гимнастика и 7-ми на прескок. Илкай е шампион на кон с гривни, 4-ти на успоредка и 8-ми на прескок и земна гимнастика.

В последната възраст юноши младша Ростислав Христов записа участие на 3 уреда, а Валентин Витанов игра многобой и зае 11-то място. В шампионата на кон с гривни е на 7-мо място.