• Публикувано в Спорт

75323360 995014967542202 363687269300699136 n

Цветелин Цонев завърши трети в първия си сезон на летния SWS шампионат.

Деветото състезание на писта „Лаута“ бе последно за сезона.

Търговищкият пилот бе един от десетте силно мотивирани и борещи се за победата участници в клас „Джуниър“. С постоянни резултати (пети в полуфинал, финал и супер финал) Цветелин набра точков актив, отреждащ му четвърто място в надпреварата.

73313391 995015007542198 5106773482822172672 n

Победата отново бе за опитния Делян Мишинков, който записа и най-бърза обиколка в състезанието. Максимилян Колев се класира на второ място, а трети с равен брой точки, но класирал се на по-предна позиция в полуфиналите, е Данаил Варсано.

С точките, спечелени от състезанието, Цонев изпревари Варсано в крайното класиране за летния любителски шампионат и завърши сезона трети с минимална преднина от само 2т. За пореден път титлата спечели Делян Мишинков, а вицешампион е Максимилян Колев.

Преди началото на зимния картинг шампионат за търговищкия пилот предстои още едно сериозно участие. Тази събота (16. ноември) е големият финал на Sodi W Series и RaceFacer 2019. По предварителна информация любителите на моторните спортове ще могат да наблюдават състезанието във всички категории в YouTube-канала на Pitlane.TV.