обновена 2:31 PM EEST, Jul 4, 2020

В Търговище наградиха най-добрите стрелци за 2019 г.

• Публикувано в Спорт

84930923 189392422174946 7324000313013174272 n

На тържествена церемония снощи бяха отличени десетте най-добри състезатели по спортна стрелба за 2019 г.

84517936 188732429199346 5312898566904086528 n

Класирането на най-добрите 10 стрелци при мъжете, жените, юношите и девойките е определено чрез анкета между всички стрелкови клубове в страната. Инициатор за това е Мария Гроздева, президент на Българския стрелкови съюз.

84947719 719120395285043 3816161288120172544 n

"Стрелец на годината" за 2019 г. при жени и мъже стана Антоанета Бонева. Тя завоюва бронзов медал и Олимпийска квота от СК Мюнхен, бронзови медали – спортен пистолет и пневматичен пистолет от ЕИ Минск и стана държавен шампион на двете оръжия.

Нейна подгласничка е Мария Гроздева, която спечели златен медал и Олимпийска квота СК Бейджин и Златен медал  МТ The Amir of Kuwait International Shooting Grand Prix.

85027136 806484753185763 5294343045464981504 n

При юношите и девойките като най-добър стрелец беше отличена другата търговищка състезателка Мирослава Минчева. Тя завоюва златото от СК Зул и МТ Трзин, стана пета на ЕП в Болоня и е държавна шампионка на двете оръжия.

84826774 953388185078192 1746745959284473856 n

Наградени бяха и треньорите на двете състезателки – Христо Маринов и Борис Димитров.

Отличията бяха връчени от кмета на Търговище д-р Дарин Димитров, секретаря на Община Търговище Христалина Халачева и  президента на БСС Мария Гроздева.

Търговище е град на големи спортни таланти и съм горд, че именно тук се състоя тази церемония. За мен бе удоволствие тази вечер да връча отличието "Стрелец на годината" за 2019 г. На всички състезатели пожелавам здраве и успешна подготовка за Олимпиадата в Токио, каза в приветствието си д-р Димитров.