обновена 4:14 PM EET, Jan 15, 2021

Отлично представяне на „Вариант 5“ на Държавното по ориентиране край Хасково

• Публикувано в Спорт

119468279 3352526008160949 8333433955020779343 n

С куп медали се завърнаха нашите ориентировачи от Държавното първенство край Хасковски минерални бани.

Около 600 състезатели по ориентиране участваха в 3-дневното състезание край Хасково.

В петък се проведе Държавното първенство по спринт за 12-18 г. и ветерани. Отлично се справиха Рая Дианова /12/ и Джан Ахмедов /14/, които завоюваха първите места. Калоян Петров се класира трети при 18-годишните. Десислава Димова се класира втора при 35- годишните.

Още 9 медала завоюва „Вариант 5“ на следващия ден от дългата дистанция  в село Сърница.

Със злато се окичиха Джан Ахмедов /14/ и Петър Тодоров /45/. Сребо спечелиха Рая Дианова /12/, Яна Илиева /16/, Десислава Димова /35/ и Петранка Ангелова /45/, а бронз - Юлия Георгиева /14/, Ивайло Драгоев /16/ и Стилиян Стоев /50/.

Вчера в щафетната надпревара в Хасково злато завоюваха екипите на жени 16 години в състав: Емили Александрова, Ренета Ненкова и Яна Илиева, и мъже 18 години: Тервел Драгоев, Божидар Куртев и Калоян Петров.

Сребро при мъже 16 спечели тимът в състав: Теодор Маринов, Джан Ахмедов и Ивайло Драгоев.

И ветераните се справиха отлично в средната дистанция в неделя като Стилиян Стоев се класира първи при мъжете 50, а Десислава Димова /35/ и Петър Тодоров /45/ се класираха на трето място.