обновена 7:47 AM EET, Nov 25, 2020

Цветелин Цонев продължава активно в зимния картинг-шампионат

• Публикувано в Спорт

125507536 10159273049853706 5017355750911691292 o

Първият кръг от зимния любителски SWS Junior шампионат  на писта „Лаута“ в Пловдив се проведе по нови правила, валидни за сезон 2020/2021.

В неделя (15.11.) състезанието включваше квалификация (5 обиколки, от които три бързи) и три отделни манша – всеки по 8 състезателни обиколки. В първи и втори манш всеки състезател трябваше задължително да премине през ограничен с конуси бокс в една („Жокер“) обиколка (при докосване на конус наказанието е 3 секунди добавено време, а при неизпълнение – допълнителна обиколка).

125524523 10159273055633706 7690942998325338562 o

В квалификацията Цонев не успя да запише време, което да го нареди на по-предна позиция и потегли едва шести в първи манш. До финала той успя да спечели една позиция и се класира пети, на каквато стартова позиция потегли във втори манш. След първите три завоя търговищкият пилот вече бе втори зад лидера Виктор Николов. С тактическо каране Цонев успя да направи своето преминаване през бокса обиколка преди лидера и го изпревари с десети от секундата на финала. За съжаление докоснат конус му донесе 3 сек. наказание и го върна на второто  място в манша. Третото най-добро време му осигури и трета стартова позиция за последния манш. След смело изпреварване още в трети завой Цонев вече бе втори, като си осигури в останалите обиколки комфортна преднина от 2 сек. пред следващия го Стефан Марудов. На финала отново Виктор Николов бе първи,  а Цветелин завърши на второ място.

В крайното класиране (точки се печелят от последните два манша) победител е Виктор Николов – 50 т., пред Цветелин Цонев – 36 т. и Габриел Александров – 27 т.

За търговищкия пилот в последния уикенд на м. ноември предстои участие в „Купа Хасково“ по покана на организатора на състезанието. Към този момент потвърдените участници за надпреварата са над 30.