обновена 7:28 AM EEST, Sep 22, 2019

ОТЛИЧЕН СТАРТ НА ТЪРГОВИЩКИТЕ СТРЕЛЦИ

• Публикувано в Спорт

strelbaЗОНОВО ПЪРВЕНСТВО - СПОРТНА СТРЕЛБА „ТЪРГОВИЩЕ 2011"

Общо 143 състезатели на клубовете от Североизточна България взеха участие в първото за новата 2011година състезание по спортна стрелба с пневматично оръжие на зона-1, проведено в Търговище. През първия състезателен ден на стрелбището в спортно-тренировъчния център домакините доминираха изцяло. Отличното начало на 40/10м пистолет започна Антоанета Бонева, която с резултат от 384 т. при жените зае първото място, а Велислава Величкова с 371 т. остана трета. Второ място със същия резултат зае Гинка Дачева от „Снайпер-92" - Силистра. Другите две представителки на „Светкавица" - Моника Костова /366 т./ и Жулиета Желева /341 т./ завършиха на пето и десето място. В същата дисциплина девойките Кристиана Стоянова /368 т./, Кристияна Кръстева /366 т./, Мирослава Минчева /362 т./ и Милица Костова /358 т./, превърнаха надпреварата в домашно контролно състезание, окупирайки първите четири места, а Айсел Селим /346 т./ и Моника Вълчева /341 т./ заеха осмо и десето място. При юношите на 60/10м картината се повтори - Даниел Петров /561 т./ спечели първото място, следван от съотборниците си Тодор Петров /549 т./, Веселин Василев /539 т./,.и Филип Стоянов /527 т./, а Ангел Димитров /523 т./ зае седмото място. На 60/10 м мъже Радослав Димитров /568 т./ остана след победителя Димчо Манолов /575 т./ от „АП-Спорт" - Велико Търново. Трети се нареди съотборникът на победителя Николай Колев /566 т./. Другите двама наши състезатели Ангел Димитров /558 т./ и Стефан Димов /543 т./ завършиха на шесто и десето място. В другата дисциплина 40/10 пушка жени представителките на „Светкавица" Десислава Балабанова /389 т./, Тулина Мирчева /367 т./ и Елена Стаменова /363 т./ се наредиха на 2-ро, 3-то и 4-то място, а Виктория Станчева /243 т./ като гост завърши десета. Първото спечели Виктория Иванчева /396 т./ от „Етър-100" - Велико Търново. При девойките състезателките на „Светкавица" отвяха конкуренцията. Победителка стана Янина Станчева /390 т./, втора със същия резултат остана съотборничката й Мария Драганова /390 т./, следвана от другите две наши представителки Тихомира Йорданова /386 т./ и Светлина Станчева /385 т./. Другите участнички на клуба - Мартина Генова /382 т./ зае седмо място, Десислава Димитрова /376 т./ - осмо и Ростислава Йорданова /372 т./ - десето. На 60/10 м мъже първото място спечели Добрин Буров /582 т. / от „Етър-100", а при юношите - съотборникът му Радостин Дяков /556 т./. Нашите представители Стоян Спасов /536 т./ и Стефан Бачев /529 т./ заеха четвърто и седмо място. Първите двама в отделните дисциплини от трите зони, заедно с класиралите се по резултати до 20-то място, добиват право за участие на Супер зоната, която ще се проведе от 13 до 16 януари на стрелбище „Гео Милев" в София.