Девет възпитаници на ПГИИ „Джон Атанасов“ се класираха за областния кръг на Националната олимпиада по химия и опазване на околната среда.

След впечатляващо представяне на общинския етап място сред водещите млади химици в област Търговище заслужено извоюваха осмокласниците Александра Симеонова и Фатме Сали, деветокласниците Кирил Киров и Борис Хинков, както и десетокласниците Айнур Ахмед, Никол Ненова, Адриана Алексиева, Емине Йонузова и Сечил Ахмедова, поясняват от гимназията.

Техен преподавател и вдъхновител е Светлана Петрова, старши учител по химия и ООС.

Ръководството на ПГИИ „Джон Атанасов“ поздравява своите възпитаници и техния учител и им пожелава увереност и достойно представяне на областния кръг, който ще се проведе на 1 февруари 2026 г.