Заместник областният управител на област Търговище Пламен Цачев присъства на тържественото отбелязване на 1 юни – Международния ден на детето в Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище.

Той поздрави учениците и преподавателите за техните успехи и принос към развитието на спорта в региона.

Акцент в програмата бе официалното посрещане на възпитаника на училището Давид Петров – бронзов медалист от Европейско първенство.

В знак на признание за постигнатия висок спортен резултат и достойното представяне на България, област Търговище и Спортно училище „Никола Симов“, заместник областният управител Пламен Цачев връчи на младия спортист поздравителен адрес.

В приветствието си той подчерта, че успехът на Давид е пример за целеустременост, постоянство и силен характер, а неговото постижение е повод за гордост не само за училището, но и за цялата област.

Тържеството продължи с разнообразни спортни игри и забавления, в които учениците се включиха с ентусиазъм и настроение. Дворът на училището се изпълни с детски смях, състезателен дух и празнична атмосфера, достойна за Деня на детето.

Сред официалните гости на събитието бяха още кметът на Община Търговище д-р Дарин Димитров, председателят на Общински съвет – Търговище Тахир Тахиров, началникът на РУО – Търговище Елка Станчева и секретарят на Община Търговище Христалина Халачева.

Източник: Пресцентър Областна администрация